Gry Flash – Jak wybrać i dopasować telewizor będzie używany jako monitor PC

Jeśli znajdziesz się patrząc poza typowe 24 cali miejsca na ekranie monitora zapewnia średni, nie jest alternatywą dla kosztownych ekranów komputerowych może być pomijany. Siedząc w salonie jest potworem rynek masowy, że krasnoludki wyświetla na pulpicie i haki aż do komputera bez zbędnych pytań; sprawdzony płaski telewizor. Jednakże, jest zawsze mądry, aby zadawać pytania, zwłaszcza tu, bo nie jest tylko jeden haczyk do korzystania z płaskim ekranem telewizora jako monitora komputerowego. Jest wiele. Chociaż mają one wiele technologii, telewizory i monitory zostały zaprojektowane tak, aby dostarczać znacząco różne doświadczenia oglądania. Nowa gra daleko wołanie Oznacza to, że funkcje i modele, które działają najlepiej dla biernego oglądania filmu lub podobnego sportu nie zawsze są pierwsze wybory dla użytku interaktywnego wyświetlacza komputera. Wybór niewłaściwego zestawu telewizyjnego lub regulacji dobry panel niewłaściwie może doprowadzić do nieczytelnym tekstem i gier ruiny z laggy, opóźnionych wejść.

Jeśli chcesz używać telewizora jako monitora PC olbrzymiego, oto co należy wiedzieć, w pierwszej kolejności.

Zrozumienie podstaw

Przed wyjazdem pełną A / V maniaków komandosa, istnieją pewne podstawy obóz wideo, które są pomocne w zrozumieniu. Chociaż nowoczesne płaskie telewizory mogą pomieścić prawie każdy rodzaj złącza, niektóre są lepsze niż inne do pracy z komputerem zorientowanych.

Unikaj używania złącza VGA lub Legacy analogowych i trzymać się wejść cyfrowych takich jak HDMI lub DVI, jeśli są dostępne. Są wyeliminować problemy z sieci kablowych i zapewniają doskonałą rozdzielczość, częstotliwość odświeżania i stałą jakość obrazu. Nie przejmuj się zbytnio, jeśli nie można uzyskać dźwięk pracuje konsekwentnie nad HDMI; jest to wspólny problem ze starszymi kartami graficznymi. Bonus preorder Gamestop Wystarczy uruchomić osobny kabel audio, jeśli utrzymują się problemy. Adaptery do pokonania prawie każdy rodzaj złącza wideo istnieje, w przypadku wolne wyjścia karty graficznej nie odpowiadają nieużywane wejścia odbiornika TV.

Piksele duże i małe

Należy pamiętać, że podczas gdy większe wyświetlacze daje więcej ekranu, nie daje większą rozdzielczość chyba zdecydować się na GPU wysiłku panelu 4K. Typowe tryby takie jak 1920×1080, które są ostre w 24 „i lekko gruba na 27” ujawniają każdy piksel po napełnieniu do 40 „i większych rozmiarach.

Od poręczne pośrednie uchwał wydajności, takich jak 2560×1440 nie istnieją w świecie telewizji, niższą gęstość pikseli jest fakt życia w porównaniu do dedykowanych monitorów komputerowych. Rainbow 6 gry tekstowe oraz szczegółowy ciężkie zadania cierpią w związku z tym coś do rozważenia, gdy na zastanawianie produktywność w mix, ale gier ucieka stosunkowo obronną ręką. Jeden niezamierzone korzyści? Większe pikseli zwiększyć rozmiary czcionek domyślnie dobrodziejstwem dla graczy ze słabą lub starzenia wzroku.

Ich prostota

Choć wydaje się sprzeczne z intuicją, najlepsze HDTV do wykorzystania jako monitory komputerowe są często jednymi z najtańszych. Najdroższe funkcje stosowane w high-endowych telewizorów do poprawy obrazu i dźwięku albo wprowadzić opóźnienie lub drugi domysłów ustawienia komputera dla koloru, dźwięku lub stóp odświeżania wyświetlacza, z mniej niż optymalnych rezultatów. Gry kosmiczne parowe Premium HDTV posiada tryby, które zajmują się w każdej sytuacji dobrze, ale od jakiegoś kosztować więcej niż nowy samochód, który nie powinien być zaskoczeniem.

Utrzymanie wielkości wyświetlacza z uprawy komicznie duży jest inny środek oszczędności pieniężnych, które przekłada się na lepsze wrażenia podczas oglądania, gdy w połączeniu z użyciem komputera. Podczas gdy impulsem może być silny, aby przejść do największego ekranu można sobie pozwolić, większy nie zawsze lepsza jest nawet wtedy, gdy jakość jest tam. Problemem jest geometria.

Dowiedz się matematyki

Im bliżej siedzieć dużym wyświetlaczu, tym bardziej trzeba przenieść swoje oczy, a ostatecznie swoją głowę, by śledzić centrum ostrości. Na 13-calowym laptopie, tam prawie żadnych Nakład zachować ostrość ale nawet skromnie wielkości 40 „telewizor, to zupełnie inna sprawa. Najlepiej byłoby, gdyby osoba siedzi przy biurku powinna mieć swoją linię wzroku naturalnie spadnie o kilka cali poniżej górnej części wyświetlacza, ale im większy ekran, tym trudniej jest do osiągnięcia tego celu. Po ominąć 50-60 cali, jest to pierwsza siedziba rząd do meczu tenisowego chyba zacząć organizowanie komponenty i mebli Salon stylu. Radzenie sobie z całym tym dodatkowym ruchem wprowadza znacznie więcej szyi i zmęczenie oczu i reakcji opóźnienia podczas grania.

Innym problemem geometria z dużymi wyświetlaczami dotyczy kątów widzenia. NFL gry wideo Niektóre panele, zwłaszcza w starszych konstrukcjach LCD, mają ograniczone kąty widzenia, a kwestie te wchodzą w grę, gdy siedzi w pobliżu dużych ekranach w typowej sytuacji stacjonarnym.

Siedząc na środku i patrząc na środku ekranu jest dokładność kolorów sweet-spot. Krawędzie panelu wąskim kątem przesączania może wkraść terytorium kolor-shift, jeśli ekran jest duży i wystarczająco blisko. To sprawia, że ​​jakość obrazu i jednolitość w przypadku niektórych płyt z bliska gorzej niż na odległość, ponieważ te artefakty znikają w normalnych odległościach telewizyjnych oglądania.

Wyświetlacze gięte może w tym pomóc, ale większość z nich są drogie, panele szerokokątne tak. Lepsze zarówno dla wzroku i wagi portfela zachować rozmiary ekranu w przedziale 40-55 cali na pulpicie lub podobnych zestawach. drodzy gry Esther Biorąc pod uwagę większość monitorów PC przerosnąć od około 34 cali, to nie jest dużo trudności.

Cechy warto mieć

tryby kolorów

Tryby koloru wybierane są za pomocą opcji panelu sterowania. Tylko pełne RGB lub YCbCr 4: 4: 4 nadają się do użytku stacjonarnego.

Ignoruj ​​większość materiałów marketingowych przy wyborze TV do gier lub użytkowania stacjonarnego i skupić się na kilku kluczowych funkcji. Niektóre z nich są wymogi bezwzględne podczas gdy inne są ładne luksusy. Wymagania obejmują opóźnienia poniżej 45ms dla gier casual i 30ms dla gier akcji, choć niższa jest jeszcze lepiej. Liczba ta może być trudne do znalezienia, więc zamierzam zrobić trochę badań, zamiast zakładać spec czeka na stronie internetowej producenta.

Inną cechą must-have jest wsparcie dla pełnego RGB lub YCbCr 4: 4: 4 przestrzeni kolorów, co jest sprawdzane za pomocą ustawień w panelu sterowania wyświetlacza. Niektóre panele stosowane w telewizorach obsługują tylko bardziej silnie skompresowane 4: 2: 2 tryby, które wytwarzają obrazy ruchome niemal nie do odróżnienia od pełnego RGB. gry Ace Combat Problemem jest sprężone tryby nie rób zbyt dobrze z mniejszym organicznej, zdjęcia statyczne takiego okna wyświetlanego tekstu lub przeglądarki, która pojawia się rozmyty lub zniekształcony ze względu na wizualne artefaktów związanych z procesem kompresji.

odświeżania

W „miło mieć” kolumna jest wsparcie dla częstotliwości odświeżania większych niż 60Hz, ale jest pewien haczyk do tego. Wiele HDTV, które obsługują 120 Hz lub wyższej nie akceptują wejścia 120Hz; biorą sygnał 60Hz i przekształcić go w wyższych stóp poprzez interpolację, niechlujny sposób dostosowany do odtwarzania wideo, ale fatalny dla aplikacji komputerowych oraz gier. Jest to kolejny ukryty specyfikacja, która wymaga trochę online lub praktycznych badań, aby odkryć, więc dokładnie sprawdzić wcześniej i upewnić się, że polityka zamian za pick nie są zbyt uciążliwe; może znaleźć się z powrotem w kasie. Jedna wskazówka: HDTV, które obsługują 3D są dobrym miejscem do rozpoczęcia, ponieważ często obsługują 120Hz.

Zaawansowane porady i wskazówki 

Większość nowych panele mają opóźnienie redukcji tryby PC lub gry, ale znalezienie ich nie zawsze jest intuicyjne. Niektóre wyświetlacze, takie jak wielu modeli Samsunga, będzie dynamicznie zmieniać właściwości portu wejściowego w zależności jak to oznaczone w menu szybkich ustawień.

Tak, można przeczytać, że prawo. Wystarczy zmienić nazwę portu z ogólnego HDMI_1 itp do komputera lub gry za pomocą funkcji dostosowywania pilota jest często włącza niskie tryby latencji w oprogramowaniu danego telewizora, wyłączenie kłopotliwych funkcje, które nie mogą być narażone na kontrolę użytkownika inaczej.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, należy sprawdzić oznaczenie nad samym fizycznym złączu z tyłu telewizora. Gry na PC VR Niektóre starsze zestawy są na stałe, aby zapewnić lepsze parametry wejściowe PC za pośrednictwem określonych portów, więc zamiana i sprawdzanie różnicy jest warte wysiłku. Ponownie, poszukaj nazw komputerów lub grę i osądzenia pierwszy dla najlepszych rezultatów.

Mówiąc o ukrytych funkcji, zawsze ukryte menu serwisowe odbiornika telewizyjnego dla ostatecznej granicy w szczypanie do użytku stacjonarnego, ale uważaj, jak te ustawienia niskopoziomowych powoduje utratę gwarancji i cegły wyświetlanego jeśli nie wiesz, co robisz , Ekrany te opcja specjalnością czają się za przedłużony, tajemniczych kodów przycisków, które są wprowadzane za pomocą pilota lub przycisków sterujących monitora. Główne opcje szukać Oto sposoby, aby wyłączyć skalera i inne funkcje przetwarzania końcowego, gdy wszystkie inne możliwości zawieść. Rozszerzone opcje gamie kolorystycznej są również często znaleźć tutaj, przywracając górne i dolne końce, które często HDTV Clip dla zachowania kompatybilności lub produkcyjnych.

Tune wygrać

kalibracja kolorów

Telewizory są dostrojone połączyć do oglądania wideo na odległość, więc po podstawowej konfiguracji spodziewać domyślnym jasność i nasycenie wartościami być trochę gorąco do użytku stacjonarnego. Nie oceniaj obrazu na podstawie jego out-of-the-box ustawienia; jest mnóstwo jakości obrazu w lewo, aby znaleźć za pomocą prostych parametrów obrazu, podobnych do tych, jakie można znaleźć na dowolnym monitorze stacjonarnym. najwyżej oceniane gry Steam Jest to również miejsce, aby wyłączyć wszystkie pozostałe tryby prędkości sapping post-przetwarzania sygnału ulega pomiędzy kartą graficzną a twoich oczach.

Zachować instrukcję do telewizora przydatny dla tej części procesu, ponieważ producenci są kreatywni z nazwiskami, których używają wspólnych cech. natkniesz się na wiele eufemizmów marketingowych, takich jak CrystalColor i TruMotion, które wymagają tłumaczenia sensu.

Jeśli profesjonalnej kalibracji lub spędzać czas bawiąc kolorów i jasności na ekranie telewizora nie apeluję do was, istnieje wiele zasobów internetowych dostępnych na znalezienie dobrego ustawienia domyślne szablonu, aby rozpocząć od. Spróbuj wyszukać numer modelu w bazie danych ustawień, sprawdzanie recenzji lub grupowe fora właściciela przeszukiwaniem w celach informacyjnych. Nawet Windows zawiera własne narzędzie kalibracji, dostępnego na karcie Zarządzanie nieruchomościami kolorów monitora.

Monitorowanie strony testowe są także przydatne, zwłaszcza dla stacjonarnego zorientowanych kalibracji DIY. Jeśli szukasz przetestować lag, znajdą Państwo w łatwy sposób, aby zobaczyć różnicę między reakcji monitora i telewizora również tutaj. Wystarczy skorzystać z narzędzia opóźnienie wejścia z obu wyświetlaczy dublowane i wykonanie zrzutu z smartphone. Różnica w prędkości latencji będzie wyświetlanymi na ekranie, na zdjęciu.

Jest to również dobry sposób, aby obliczyć opóźnienie dla telewizora z niepublikowanych widowisko, ponieważ ta wartość dla monitorów komputerowych jest prawie zawsze dostępne. Wystarczy dodać ten numer, zwykle poniżej 10ms, z wynikiem powyżej i będziesz wiedział realnym świecie liczb opóźnień do telewizora z płaskim ekranem.

Kolejny smartfon jest szybkie narzędzie aplikacja thx za Tune-Up Display kalibracja, dostępne zarówno dla Androida i iOS. Benchmark gra ta wykorzystuje kamerę, a także, choć to wymaga podłączenia tabletu lub telefonu do monitora za pośrednictwem bezprzewodowej ekranie dublowanie lub adaptera HDMI.

Warto było?

Chcesz monitora po wszystkim?

Jeżeli telewizor nie jest dla Ciebie, sprawdź nasz przewodnik po najlepszych monitorów do gier.

Podczas gdy duża computing ekran nie jest natychmiastowy Nirvana wydaje na początku, trochę przezorność z procesem selekcji i strojenia potem przejść długą drogę w kierunku wyeliminowania wad. Gracze skorzystają więcej niż produktywność użytkowników, ponieważ duże ekrany telewizyjne są bardziej wciągające, z kontrastem, kolorem i dźwiękiem zazwyczaj lepiej niż ich odpowiedniki ekran komputera. Niemniej jednak, nawet najbardziej egzotyczne telewizory z płaskim ekranem ma o rząd wielkości więcej niż przeciętny lag monitora do gier, a te kolory, jasne, ponieważ mogą one być, prawdopodobnie nie są dokładne, więc sprowadza się do smaku i priorytety.

Gracze lubiący doświadczeń kooperacji, przypadkowi użytkownicy produktywności oraz osoby zajmujące się ciasnych pomieszczeniach mieszkalnych powinna trwać długo twarde spojrzenie na zastąpienie ich monitora stacjonarnego z dobrym telewizorem gier, gdy przychodzi czas uaktualniania sobą. Wyeliminowanie dodatkowy obszar monitora lub telewizora stoiska stwarza mnóstwo przestrzeni w kawalerce, ciasnym domowym biurze lub pokoju w akademiku.

Miłośnicy Multi-screen zainteresowane gier, filmu lub dabbling z produkcją wideo również korzystać z telewizji dodanie do tablicy wyświetlacza. Im głębiej idziesz do gier lub wydajności, jednak tym mniej sensowne. Najpoważniejsze działania, a konkurencja na poziomie gracze wymagają wyświetlacze z niższym lag niż dostępna od sprzętu telewizyjnego dziś wraz z lepszą 120Hz + odświeżyć wsparcie stopy i monitorować tylko takich jak Freesync lub G-Sync.

Obrońca Sentinel 4CH H.264 500GB Smart Security DVR Łącznie 4 Ultra ...

Wraz z produktywnością koncentruje ci użytkownicy są lepiej gryzie zęby i inwestowanie w grach 27-34 cali lub ultra-szerokim ekranie komputera, a utrzymanie starszego monitora dokoła dla drugiego obowiązku ekranie, jeśli pozwoli na to miejsce. Ale legiony szczęśliwych użytkowników konsoli tam, oznacza to, że dla większości graczy PC, wady nie są na tyle istotne, aby podjąć decyzję, nie próbując go i dowiedzieć się z pierwszej ręki, jeśli większa jest naprawdę lepiej.